Nowoczesny design

Na Twoim aucie

Profesjonalne folie do

Zmiany koloru

Najmodniejsze folie do

Oklejania aut

FOLIE DO OKLEJANIA AUT - FOLIE DO OCHRONY LAKIERU - FOLIE DO ZMIANY KOLORU

Folia z efektem skóry – właściwości i zastosowanie

folia z efektem skóry

Folie wykorzystywane w car wrappingu cieszą się coraz większą popularnością. Ich właściwości zostały dostrzeżone przez właścicieli luksusowych aut, jak i marketingowców, którzy chętnie wykorzystują powierzchnie samochodu jako dodatkowy sposób promocji firmy. Niewiele osób wie, że wybór folii samochodowych wciąż rośnie i wykracza poza bariery standardowych rozwiązań. W artykule przyjrzymy się foliom imitującym skórę naturalną i wyjaśnimy szczegóły dotyczące parametrów technicznych oraz wyjątkowego zastosowania.

Folia z efektem skóry to produkt niezwykle innowacyjny i przede wszystkim nietuzinkowy. Wybierając takie rozwiązanie, z pewnością efekt będzie satysfakcjonujący i przykuje uwagę. Wykończenie i kolorystyka jest uzależniona od indywidualnych potrzeb. Do wyboru wyjątkowe i głębokie czernie z efektem połysku, czy też matowe brązy podkreślą elegancję i luksusowy charakter oklejanej powierzchni. Folie Grafiwrap z efektem skóry wyróżniają się jakością i nowatorskim, eleganckim designem.

Parametry techniczne folii z efektem skóry

Folie z efektem skóry są wykonane z wielowarstwowego materiału wylewanego. Dzięki wykorzystanym komponentom mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodów. Są gładkie i strukturalne, wyróżniają się tym, że po nagrzaniu dopasowują się do kształtu powierzchni. Folie mają kleju akrylowy, najczęściej szary, aby nic nie prześwitywało spod folii.

By zachować swoje wyjątkowe właściwości, folie muszą być zawsze przechowywane w oryginalnym opakowaniu, nawinięte na rulony, założone na odpowiednie dekle. Źle składowane folie mogą ulec zniszczeniu, porysować się, utracić właściwości i może dojść podczas montażu do poważnych uchybień, które w efekcie finalnym będą nieestetyczne lub nie przyniosą korzyści deklarowanych przez producenta.

Zastosowanie folii imitacji skóry LO – lether

Dzięki swojej strukturze i estetyce folie z efektem skóry mają zastosowanie nie tylko jako element ozdobny karoserii auta. Coraz więcej osób decyduje się na oklejanie mebli. W przypadku zwykłych folii efekt może nie być tak oryginalny, jak w przypadku folii ze strukturą, z designem wyraźnie imitującym skórę naturalną lub z innym efektem metalicznym, efektem perły czy satyny. Stylizacje samochodowe foliami polegają na oklejaniu całościowym karoserii auta lub na oklejaniu niewielkich fragmentów auta, na przykład bocznych drzwi lub zderzaków. Z jednej strony powierzchnia prezentuje się niezwykle estetycznie, z drugiej folia stanowi barierę przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi.

Warto pamiętać, że wybór miejsca montażu folii samochodowej lub folii na powierzchni mebli nie powinien być przypadkowy. Ważna jest temperatura, najlepiej aby była zbliżona do temperatury pokojowej , dzięki czemu folia idealnie pokryje powierzchnie. W przypadku pytań najlepiej skorzystać z porady profesjonalisty.

Karta produktu